2017 When Meryl Met Anna

Meryl Streep se poprvé zúčastní módní akce Met Gala

Příští rok Met Gala nabídne dvě prestižní příležitosti: 150. výročí muzea a vůbec poprvé, kdy se Meryl Streep zúčastní této módní akce. Oscarová herečka, která se na červeném koberci objevuje od 70. let 20. století, se galavečera překvapivě nikdy neúčastnila. Přesto, že je jednou z nejoblíbenějších hvězd Hollywoodu, má tendenci se vyhýbat centru pozornosti, pokud nepropaguje film či nepřebírá ocenění, tudíž to dávalo smysl. Až do dneška. 

MET x VOGUE 
Od roku 1995 předsedá Met Gala šéfredaktorka americké edice Vogue Anna Wintour. Zve k sobě celebrity a designéry, kteří akci spolupředsedají. Příští rok se této role zhostí umělecký ředitel Nicolas Ghesquière z Louis Vuitton, Emma Stone, Lin-Manuela Miranda a Meryl, která se vůbec poprvé se této slavnostní akce zúčastní.

CO JE MET GALA
Oficiální název charitativní akce ve prospěch Metropolitan Museum of Art je Costume Institute Gala. První Met galavečer se konal v roce 1948, tradici založila Eleanor Lambert, módní publicistka a zakladatelka New York Fashion Week a Council of American Designers of America. Dnes se na Met Gala potkávají nejslavnější módní návrháři, modelky či osobnosti showbusinessu a slavnostně každý rok otevírají tematickou výstavu.

Tématem jarní exhibice je „About Time: Fashion and Duration“, který na červeném koberci bezpochyby uvidí několik velmi rozmanitých možností. 
„Chtěl jsem udělat výstavu zaměřenou na sbírku, ale ne na tradiční výstavu mistrovských děl,‘ uvedl kurátor Andrew Metton Metropolitan Museum of Art. „Něco, co souvisí s duchem času a o čem lidé teď mluví.“

Met Gala koná první pondělí v květnu, což znamená, že slavnostní galavečer proběhne 4. května 2020.

*Je to další ze setkání Meryl s Annou Wintour, na což se já osobně těším nejvíce.
info: Harpers Bazaar
info: New York Times

Adresa: Central Park West at 100th Street, New York City, U.S. 12560

DATUM: Pondělí 18.května 2020 / Pro nás úterý 19.května
ČAS: 8 PM ET (2 h ranní) 

KDE BUDE MOŽNOST VIRTUÁLNÍ KONCERT SLEDOVAT 

Akce se bude streamovat na Broadway on Demand, iHeartRadio Broadway, Facebook, Twitch, YouTube a Hvězdy v domě.
Podrobnosti budou k dispozici na www.covenanthouse.org.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *