Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Meryl Streep

Meryl Streep se připojila k dopisu vyzývající OSN, aby vyšetřila smrt novináře Jamala Khashoggiho    

Meryl Streep

Meryl Streep, JK Rowling a Zadie Smith se připojili k otevřenému dopisu vyzývající Organizaci spojených národů (OSN), aby vyšetřila smrt novináře Jamala Khashoggiho. 

Více než 100 umělců, spisovatelů a aktivistů zaslalo otevřený dopis OSN, aby ukončilo beztrestnost za zločiny proti novinářům; měsíc poté, co byl novinář deníku Washington Post zabit na konzulátu Saúdské Arábie v Turecku.

„Násilná vražda významného novináře a komentátora na cizí půdě je vážným porušením lidských práv a rušivou eskalací boje proti nesouhlasu v Saúdské Arábii, jejíž vláda v posledních letech uvěznila řadu spisovatelů, novinářů, obhájců lidských práv a právníků v rozsáhlém útoku na svobodný projev a sdružování,“ píše se v dopise. 

Je určena generálnímu tajemníkovi OSN Antóniovi Guterresovi a vyzývá jej, aby zahájil nezávislé vyšetřování toho, co se s Khashoggim skutečně stalo. Od jeho zmizení turečtí vládní přesdtavitelé oznámili, že mají důkaz, že jeho tělo bylo roztvrceno a rozpuštěno skupinou saúdských vrahů. Saúdští vládní přesdtavitelé však stále tvrdí, že se jednalo o pěstní souboj a výslech se omylem zvrtl. 

„Vražda novináře v diplomatickém zřízení není nic jiného než čin státního teroru, jehož cílem je zastrašit novináře, disidenty a exilové kritiky po celém světě,“ píše se v dopise. Celý článek si lze přečíst v The Guardian