Newyorská historická společnost bude slavit právo žen hlasovat s dokumentem, jemuž svůj hlas propůjčila Meryl Streep

Na počest stého výročí udělení volebního práva v New Yorku bude newyorská historická společnost promítat dokument „We Rise“ jemuž svůj hlas propůjčila Meryl Streep.

Krátký film, který obsahuje také původní píseň Alicia Keys ‚We Are Here‘ a vypráví příběh žen, které bojovaly za změnu v USA během počátku 20. století. Dokument se bude věnovat mnoha ženám z této doby, včetně vůdčích organizací sourozence a černošských žen, Addie Huntonové, zakladatelce společnosti Henry Street Settlement Lillian Ward a aktivistky proti narození, Margaret Sangerové.

‚Jsme hrdí na to, abychom v letošním roce oslavili sté výročí ženského hlasování v New Yorku se silným novým filmem a výstavou, z nichž každý ukazuje, jak může rozhodující skupina lidí bojujících za práva a rovnost uspět při vytváření změn‘, řekla generální ředitelka NYHS a prezidentka dr. Louise Mirrer.

‚Společnost We Rise vypráví historii, která se v učebnicích většinou přehlíží, avšak dopad prvních desetiletí 20. století na volební volbu žen v New Yorku se pociťujeme ještě dnes.‘ Film bude mít premiéru 3. listopadu, stejně jako otevření nejnovější expozice společnosti Hotbed.

Výstava bude obsahovat bohémskou atmosféru Greenwich Village na počátku 20. století a vysvětlí hlavní roli ženských umělkyň a aktivistek, kteří se hrají v získávání volebního práva. Společnost We Rise se bude promítat střídavě s filmem New York Story v přízemním divadle historické společnosti.

zdroj: www.hollywoodreporter.com

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *