Newyorská historická společnost oslaví volební právo žen dokumentem s vyprávěním Meryl Streep

Meryl Streep

U příležitosti stého výročí udělení volebního práva ženám v New Yorku promítne Newyorská historická společnost dokumentární film We Rise (Povstáváme) s komentářem Meryl Streepové. Krátký film, v němž zazní i původní píseň Alicie Keys „We Are Here“, vypráví příběh žen, které na počátku 20. století bojovaly za změnu ve Spojených státech.

V dokumentu se představí řada žen z této doby, například sufražistka a vůdkyně černošských ženských organizací Addie Huntonová, zakladatelka Henry Street Settlement Lillian Wardová a aktivistka za kontrolu porodnosti Margaret Sangerová.

„Jsme hrdí na to, že můžeme letos oslavit sté výročí volebního práva žen v New Yorku novým silným filmem a výstavou, které ukazují, jak odhodlaná skupina lidí bojujících za práva a rovnoprávnost může uspět při vytváření změn,“ uvedla ve středu v prohlášení generální ředitelka a prezidentka NYHS Dr. Louise Mirrerová. „Výstava We Rise vypráví o období dějin, které bývá v učebnicích přehlíženo, ale dopad těchto prvních desetiletí 20. století, jež vedla k volebnímu právu žen v New Yorku, je cítit dodnes.“

Film bude mít premiéru 3. listopadu, tedy ve stejný den, kdy bude otevřena nejnovější výstava společnosti Hotbed. Výstava představí bohémskou atmosféru Greenwich Village na počátku 20. století a přiblíží klíčovou roli, kterou hrály umělkyně a aktivistky při získávání volebního práva.

We Rise se bude hrát na střídačku s filmem New York Story v přízemním kině historické společnosti.

zdroj: www.hollywoodreporter.com

Související příspěvky