2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman
2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman

 

2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
1979theseductionofjoetynanposter001.jpg
O politicích, jejich manželkách, avantýrách a politice vypraví příjemné americké filmové drama s prvky komedie.

Respektovaný a velmi vážený senátor Joe Tynan je navržen jako hlavní kandidát při volbách do nejvyššího soudu. To by sice znamenalo velký přínos jeho politické kariéře, na druhou stranu by však musel udělat řadu značně nepříjemných rozhodnutí, přišel by o dávného přítele a ještě navíc by ukrojil z už tak poměrně mála času, který mu zbývá na rodinu, manželku Ellie a dvě děti, dospívající dceru a mladšího syna. Joe Tynan, který je v podstatě dobrý chlapík, přestože se věnuje politice, váhá s přijetím kandidatury, protože už jeho současná zaměstnanost značně narušuje rodinné vztahy. Komplikované už tím, že Ellie přímo nesnáší, když se ocitne ve středu veřejného zájmu, zatímco Joe si v tom libuje. Nakonec, přestože výčitky manželky i dětí, že se jim už téměř nevěnuje, sílí, nabídku přijme.

Jedním z důvodů je také atraktivní jižanská právnička Karen Traynor, která mu pomáhá s přípravou. Jejich pracovní setkání mají stále příjemnější a důvěrnější charakter, až zcela nakonec přerostou v milostnou pletku. Ta však ohrožuje nejen jeho kariéru a manželství, ale navíc se nepříliš shoduje s Tynanovými zásadami.
Český název: Svedení Joea Tynana
Originální název: The Seduction of Joe Tynan
Světová premiéra: 17. srpna 1979
Natočeno: USA 1979
Režie: Jerry Schatzberg
Scénář: Alan Alda
Kamera: Adam Holender
Hudba: Bill Conti
Hrají: Alan Alda (Joe Tynan), Barbara Harris (Ellie Tynan), Meryl Streep (Karen Traynor), Rip Torn (senátor Kittner), Melvyn Douglas (senátor Birney), Charles Kimbrough (Francis), Carrie Nye (Aldena Kittner), Michael Higgins (senátor Pardew), Blanche Baker (Janet), Chris Arnold (Jerry), Maureen Anderman (Joeova sekretářka), Maurice Copeland (Edward Anderson), Ron Menchine (senátor Aikers), Dan Hedaya (Alex Heller), Joe Cipriano (fotograf)
Délka: 1h 47min (107 minut)
Žánr: Komedie/Drama
Studio: Universal
Box office: $19,595,168

Galerie Video Soundtrack Amazon US/UK eBay iTunes IMDb
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one