2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman
2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman

 

2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean

DEATH BECOMES HER ... Madeleine Ashton

death_becomes_her.jpg
Pro krásu se musí trpět!

Jeden z nejvýraznějšch amerických režisérů "spielbergovské" generace Robert Zemeckis se specializuje na inteligentní komedie s fantastickými prvky. Po teenagerovské trilogii Návrat do budoucnosti je však "zralá" černá komedie Smrt jí sluší trochu překvapením. Madeleine je stárnoucí divadelní herečka, s hrůzou sledující první vrásky. Zprvu jen účelově odloudí své kamarádce Helen jejího přítele, plastického chirurga Ernesta. Po čtrnácti letech je její manželství katastrofou. Nastal čas na pomstu zavržené přítelkyně: proti náhle krásné, svěží a úspěšné Helen nemá Madeleine šanci. Dala by za mládí a krásu cokoliv - a tak se nakonec svěří do rukou sekty, prodávající bohatým a slavným lidem kouzelný elixír mládí: Po jeho požití je třeba dávat pozor jen na jediné - na svoje tělo. Ať je totiž sebevíc zničeno, stále žije. To však Madeleine a také Helen, která si věčnost rovněž koupila neudělají. Smrt ženám sice zprvu docela sluší, nutně však potřebují někoho, kdo by je "udržoval ". Ale poddajný Ernest náhle odepře poslušnost.

Konverzační komedie o milostném trojúhelníku se v režisérových rukou záhy změní v bláznivou frašku, nabitou gagy a zvláštními efekty. Nejde však jen o nezávaznou hříčku. Film přesahuje módní rodinnou linii amerického filmu. Zatímco obě ženy ve své snaze koupit si nesmrtelnost ztroskotaly, zvítězil muž, který se rozhodl plnohodnotně žít a zemřít jako obyčejný člověk. Večírek nesmrtelných, na němž zahlédneme některé mýty popkultury (mj. Elvise Presleyho, Gretu Garbo, Marilyn Monroe, Andyho Warhola, Jamese Deana, Jima Morrisona), naznačuje, že režisérova satira sahá dál. Vedle Goldie Hawn a změněného Bruce Willise, který pro svou roli musel "zestárnout", překvapí svým komediálním výkonem Meryl Streep.
Český název: Smrt jí sluší
Originální název: Death Becomes Her
Natočeno: USA 1992
Režie: Robert Zemeckis
Scénář: Martin Donovan, David Koepp
Kamera: Dean A. Cundey
Hudba: Alan Silvestri
Hrají: Meryl Streep (Madeleine Ashton), Bruce Willis (dr. Ernest Menville), Goldie Hawn (Helen Sharpo), Isabella Rossellini (Lisle von Rhoman), Ian Ogilvy (Chagall), Adam Storke (Dakota), John Ingle (Eulogist), Debra Jo Rupp (pacient psychiatrie), Jonathan Silverman (Jay Norman), Michael A. Nickles (Lisín bodygard), Mary Ellen Trainor (Vivian Adams), Catherine Bell (doubler Isabelly Rossellini), Sydney Pollack (E.R. Doctor)
Délka: 1h 43min (103 minut)
Žánr: Komedie/Fantasy/Horor
Studio: Universal
Box office: $58,422,650

Galerie Video Soundtrack Amazon US/UK eBay iTunes IMDb

★ = vítězství   ☆ = nominace
1993
☆   Golden Globe - Nejlepší herečka v Death Becomes Her
04.02.2017 19:20:01
kabby15
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one