2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman
2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman

 

2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean

PRIME ... Lisa Metzger

2005primeposter001.jpg
Uma Thurman se zamiluje do o čtrnáct let mladšího mládence, který je synem terapeutky Meryl Streep

Fotografka Rafi (Uma Thurman) je atraktivní sedmatřicítka, která si zvláště po svém rozvodu pravidelně povídá s terapeutkou Lisou (Meryl Streep) o myších a lidech, zejména pak mužích. Dostane radu nad zlato - najít si chlapa. Což Rafi neprodleně učiní a seznámí se s Davidem (Bryan Greenberg). Je tu ale malý problém. David je totiž o čtrnáct let mladší. "Jsou jako Romeo a Julie, až na to, že Julii je 37 a Romeovi 23," směje se Uma Thurman. David je navíc shodou okolností terapeutčin syn. Takže když Lisa zjistí, že poslouchá velmi intimní detaily o sexuální potenci vlastní ratolesti, má sama problém, se kterým potřebuje trochu pomoct.
"Prime je příběh dvou lidí, kteří se zamilují až po uši a pak si uvědomí, že být spolu je mnohem těžší, než by se na první pohled zdálo," říká režisér Ben Younger, který je zároveň i autorem scénáře. "Také je to příběh stárnoucí padesátnice, která nemůže dát svému synovi profesionální radu, kterou běžně dává svým pacientům. "I když se silně přitahují, přijdou brzy k poznání, že jejich věkový a kulturní rozdíl je pro ně překážkou. David je židovský hiphoper a malíř, žijící u prarodičů. Rafi je naopak katolička z bohaté, dávno rozpadlé rodiny, která se pohybuje v sofistikovaném světě luxusní módy. Film klade otázku, je-li láska opravdu všechno," dodává Younger. "Ti dva jsou po uši zamilovaní, ale bojují, protože si nemohou ve všem úplně vyhovět. Je to takový trpký příběh. Není to jen romantická fantazie. Je to o tom, jakou roli hraje láska ve vztahu ve chvíli, kdy uznáte, že láska není vše. Práce na scénáři trvala Youngerovi, který ve svých 27 letech debutoval snímkem Riziko s Benem Affleckem, Giovanni Ribisim a Vin Dieselem v hlavních rolích, celých osm let. Náčrt filmu vznikl ještě před snímkem Riziko. "Tenkrát jsem to prostě nemohl dopsat," vzpomíná režisér. "Prime je film mnohem více založený na postavách, takže jsem se toho i bál. Scénář jsem dotáhl do konce až během posledních tří let."
Český název: Prime
Originální název: Prime
Světová premiéra: 28. října 2005
Natočeno: USA 2005
Režie: Ben Younger
Scénář: Ben Younger
Kamera: William Rexer
Hudba: Ryan Shore
Hrají: Meryl Streep (Lisa Metzger), Uma Thurman (Rafi Gardet), Bryan Greenberg (David Bloomberg), Jon Abrahams (Morris), Adriana Biasi (blondýna), David Younger (bratr), Palmer Brown (bratr), Zak Orth (Randall), Annie Parisse (Katherine), Aubrey Dollar (MIchelle), Jerry Adler (Sam), Dorris Belack (Blanch), Ato Essandoh (Damien), David Anzuelo (Bodega Counterman), Naomi Aborn (Dinah Bloomberg)
Délka: 1h 45min (105 minut)
Žánr: Romantický / Komedie
Studio: Universal
Box office: $22,827,153

Galerie Video Soundtrack Amazon US/UK eBay iTunes IMDb
01.02.2017 23:23:04
kabby15
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one