2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman
2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman

 

2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean

A PRAIRIE HOME COMPANION ... Yolanda Johnson

2006aprairiehomecompanionposter001.jpg
Hrajte jako o život, je to naposledy

Aktuální film Roberta Altmana Zítra nehrajeme! zavede na jeviště divadla, kde se odehrává poslední den slavné rozhlasové show.
Film vychází ze zkušeností Garrison Keillora, který je kromě svého hereckého angažmá i autorem scénáře.
Jeho rozhlasovou show A Prairie Home Companion (jak zní původní název filmu) sleduje týdně na 558 rozhlasových stanic po celých Spojených státech a poslouchá ji více než 4 miliony posluchačů. Loni show oslavila třicátý rok svého vysílání.

Hlavními postavami jsou Yolanda a Rhonda Johnsonovy (Meryl Streep a Lily Tomlin), Yolandina dcera Lola (Lindsay Lohan), Garrison Keillor (hraje sám sebe) a duo kovbojů Dusty a Lefty (Woody Harrelson a John C. Reilly).
Nechybí ani Tajemná žena (Virginia Madsen), která se záhadně zjevuje v zákulisí a Guy Noir (Kevin Kline) starající se o ostrahu studia.

Film je příběhem o jednom osudovém vysílání: herci, komici a geniální tvůrce pořadu zjistí, že ten večer vysílají naposledy. Panovačný režisér a jeho asistentka Molly (Maya Rudolph) se totiž marně snaží čím dál divočejší show udržet na uzdě. A protože všichni účinkující se dobře znají, není nouze o slovní přestřelky a břitký humor.

Snímek Zítra nehrajeme! vznikl za pět týdnů v Minnesotě. Točilo se především ve Fitzeraldově divadle. Televizní varieté se natáčelo před publikem a kulisáci z divadla vlastně dělali svou práci, jen tentokrát ve spolupráci s Altmanovým štábem.

Keillor s Altmanem nejprve pracovali se smyšleným příběhem, ale pak se domluvili, že natočí film o rozhlasové show ve stylu samotné A Prairie Home Companion.

Altman uznal, že rozhlas jako médium má pro něj veliký význam. "O divadlo jsem se začal zajímat díky rádiu," přiznává režisér, který natočil filmy jako M-A-S-H (1975), Nashville (1975), Hráč (1992), Prostřihy (1993) či Gosford Park (2001).

"Vzpomínám si, že jsem si tenkrát ve třicátých letech stejně jako ostatní děti léhával na podlahu a poslouchal rádio. Mým vzorem byl tehdy Norman Corwin, který v podstatě vymyslel rozhlasové hry. První profesionální zkušenost, kterou mám s divadlem, je z kreativního psaní pro jedno malé rádio. Takže pro mě byl rozhlas vždy velice blízká a srdeční záležitost."

S Meryl Streep se do filmu Zítra nehrajeme! počítalo už od počátku, stejně jako s Altmanovou dobrou přítelkyní a kolegyní Lily Tomlin, která si zahrála zpěvačku gospelového sboru v Altmanově klasice Nashville (1975). "Věděl jsem, že Meryl musí v show zpívat, protože je výborná zpěvačka," dodává Keillor.

Na filmu pracovala i řada veteránů ze skutečné A Prairie Home Companion show. Například Keillorovi dlouholetí kolegové Sue Scottová a Tim Russell si zahráli maskérku Donnu a režiséra show. Ostatní aktéři z rozhlasové show rovněž hrají sami sebe.
Český název: Zítra nehrajeme!
Originální název: A Prairie Home Companion
Česká premiéra: 27. července 2006
Světová premiéra: 12. února 2006
Natočeno: USA 2006
Režie: Robert Altman
Scénář: Garrison Keillor
Kamera: Edward Lachman
Hrají: Woody Harrelson (Dusty), Tommy Lee Jones (Axelman), Meryl Streep (Yolanda Johnson), Lindsay Lohan (Lola Johnson), Lily Tomlin (Rhonda Johnson), Virginia Madsen (nebezpečná žena), Kevin Kline (Guy Noir), John C. Reilly (Lefty), Garrison Keillor (G.K.), Maya Rudolph (Molly)  
Délka: 1h 40min (105 minut)
Žánr: Komedie / Muzikál
Studio: Picturehouse
Box Office: $20,342,852

Galerie Video Soundtrack Amazon US/UK eBay iTunes IMDb

★ = vítězství   ☆ = nominace
2007
★   National Society Award - Nejlepší herečka ve vedlejší roli v A Prairie Home Companion
☆   Critics Choice Award - Nejlepší herecký ansámbl v A Prairie Home Companion

2006
☆   Gotham Award - Nejlepší herecké obsazení v A Prairie Home Companion
01.02.2017 23:21:18
kabby15
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one