2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman
2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman

 

2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2007renditionposter002.jpg
Co když někdo, koho milujete, prostě zmizí?

Napínavý thriller zaobírající se komplikovanou politikou americké vlády týkající se tzv. "mimořádného vydávání podezřelých" – extraordinary rendition - globálního tajného systému přepravy, věznění a vyslýchání, který byl zřízený po útocích z 11. září 2001 a nepodléhá soudní kontrole.
Rendition se zaměřuje na životy Douglase Freemana (Jake Gyllenhaal) - analytika CIA, který začne pochybovat o svém povolání poté, co byl svědkem brutálního a nekonvenčního výslechu Američana egyptského původu tajnou severoafrickou policií; Anwara El Ibrahimiho (Omar Metwally) - egyptského chemického inženýra, který ještě jako chlapec spolu s rodinou emigroval do Spojených států a který je teď podezřelý z teroristické činnosti; jeho těhotné ženy Isabelly El-Ibrahimi (Reese Witherspoon) snažící se najít svého manžela, který údajně zmizel během letu z Cape Townu do Washingtonu; Alana Smithe (Peter Sarsgaard) - poradce senátora Hawkinsa (Alan Arkin), jenž odhalí, že Anwara na příkaz šéfky CIA v boji proti terorismu (Meryl Streep) transportovali do krajiny třetího světa, kde ho vyslýchají; a Abasi Fawala (Igal Naor) - šéfa tajného vězení, který má své vlastní osobní problémy s rebelantskou dcerou Fatimou (Zineb Oukach) a jejím přítelem - islámským fundamentalistou Khalidem (Moa Khouas). Rendition troufale zkoumá šedou oblast mezi správným a nesprávným, mezi vpravo a vlevo. A odpovědi, které nachází, nejsou tak jednoduché...
Český název: Odvlečen
Originální název: Rendition
Světová premiéra: 19. října 2007
Natočeno: USA / Jižní Afrika 2007
Režie: Gavin Hood
Scénář: Kelley Sane
Kamera: Dion Beebe
Hudba: Paul Hepker, Mark Kilian
Hrají: Reese Witherspoon (Isabella Fields El-Ibrahimi), Jake Gyllenhaal (Douglas Freeman), Meryl Streep (Corrine Whitman), Alan Arkin (senátor Hawkins), Peter Sarsgaard (Alan Smith), Bob Gunton (Lars Whitman), Coco d'Este (soused), Omar Metwally  (Anwar El-Ibrahimi), David Fabrizio (William Dixon), J.K. Simmons (Lee Mayers), Robert Clotworthy, Moa Khouas (Khalid El-Emin),  Zineb Oukach (Fatima Fawal), Laila Mrabti (Lina Fawal), Mounir Margoum (Rani), Driss Roukhe (Bahi), Lulu (sousedka  Collie), Aramis Knight (Jeremy El-Ibrahimi), Steve Tom, Rosie Malek-Yonan (Nuru El-Ibrahimi), Bunnie Rivera (Martha - služka),  Christian Martin (Randy Green), Muna Otaru (senátor Staffer), Skylar T. Adams (agent CIA), Wade Harlan (policista), Yigal Naor  (Abasi Fawal), Tim Thomas (agent CIA), Richard Dorton (agent CIA)
Délka: 120 minut
Žánr: Thriller

Studio: New Line
Box office: $9,736,045

Galerie Video Soundtrack Amazon US/UK eBay iTunes IMDb
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one