2020 James And The Giant Peach
2020 James And The Giant Peach
"The Prom" On Set, pro Netflix
"The Prom" On Set, pro Netflix
2020 "Let Them All Talk/Nechte je všechny mluvit", pro HBO MAX
2020 "Let Them All Talk/Nechte je všechny mluvit", pro HBO MAX

2007 RENDITION ... Corrine Whitman

2007renditionposter002.jpg
Co když někdo, koho milujete, prostě zmizí?

Napínavý thriller zaobírající se komplikovanou politikou americké vlády týkající se tzv. "mimořádného vydávání podezřelých" – extraordinary rendition - globálního tajného systému přepravy, věznění a vyslýchání, který byl zřízený po útocích z 11. září 2001 a nepodléhá soudní kontrole.
Rendition se zaměřuje na životy Douglase Freemana (Jake Gyllenhaal) - analytika CIA, který začne pochybovat o svém povolání poté, co byl svědkem brutálního a nekonvenčního výslechu Američana egyptského původu tajnou severoafrickou policií; Anwara El Ibrahimiho (Omar Metwally) - egyptského chemického inženýra, který ještě jako chlapec spolu s rodinou emigroval do Spojených států a který je teď podezřelý z teroristické činnosti; jeho těhotné ženy Isabelly El-Ibrahimi (Reese Witherspoon) snažící se najít svého manžela, který údajně zmizel během letu z Cape Townu do Washingtonu; Alana Smithe (Peter Sarsgaard) - poradce senátora Hawkinsa (Alan Arkin), jenž odhalí, že Anwara na příkaz šéfky CIA v boji proti terorismu (Meryl Streep) transportovali do krajiny třetího světa, kde ho vyslýchají; a Abasi Fawala (Igal Naor) - šéfa tajného vězení, který má své vlastní osobní problémy s rebelantskou dcerou Fatimou (Zineb Oukach) a jejím přítelem - islámským fundamentalistou Khalidem (Moa Khouas). Rendition troufale zkoumá šedou oblast mezi správným a nesprávným, mezi vpravo a vlevo. A odpovědi, které nachází, nejsou tak jednoduché...
Český název: Odvlečen
Originální název: Rendition
Světová premiéra: 19. října 2007
Natočeno: USA / Jižní Afrika 2007
Režie: Gavin Hood
Scénář: Kelley Sane
Kamera: Dion Beebe
Hudba: Paul Hepker, Mark Kilian
Hrají: Reese Witherspoon (Isabella Fields El-Ibrahimi), Jake Gyllenhaal (Douglas Freeman), Meryl Streep (Corrine Whitman), Alan Arkin (senátor Hawkins), Peter Sarsgaard (Alan Smith), Bob Gunton (Lars Whitman), Coco d'Este (soused), Omar Metwally  (Anwar El-Ibrahimi), David Fabrizio (William Dixon), J.K. Simmons (Lee Mayers), Robert Clotworthy, Moa Khouas (Khalid El-Emin),  Zineb Oukach (Fatima Fawal), Laila Mrabti (Lina Fawal), Mounir Margoum (Rani), Driss Roukhe (Bahi), Lulu (sousedka  Collie), Aramis Knight (Jeremy El-Ibrahimi), Steve Tom, Rosie Malek-Yonan (Nuru El-Ibrahimi), Bunnie Rivera (Martha - služka),  Christian Martin (Randy Green), Muna Otaru (senátor Staffer), Skylar T. Adams (agent CIA), Wade Harlan (policista), Yigal Naor  (Abasi Fawal), Tim Thomas (agent CIA), Richard Dorton (agent CIA)
Délka: 120 minut
Žánr: Thriller

Studio: New Line
Box office: $9,736,045

Galerie Video Soundtrack Amazon US/UK eBay iTunes IMDb
01.02.2017 23:09:12
kabby15
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one