2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman
2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman

 

2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2019 The Laundromat
2019 The Laundromat
Meryl Streep hraje hlavní roli vdovy Ellen Martin, jejíž vysněná dovolená se změní v noční můru a pronásleduje temné partnery v oblasti práva v Panamě, Jürgena Mossacka (Gary Oldman) a Ramóna Fonsecu (Antonio Banderas).
Když si Ellen uvědomí, že byla okradena o velkou sumu peněz, prozkoumává falešnou pojistku a je odhodlána odhalit, kdo za tímto podvodem stojí. Při hlubším zkoumání Ellen zjistí, že její případ není ojedinělým incidentem, ale jedním z milionů souborů propojujících offshoringový daňový režim z nichž mají prospěch nejbohatší a nejmocnější političtí vůdci na světě.

"Úplatkářství, korupce, praní peněz. Miliony a miliony a miliony dolarů,“ říká Ellen své dceři o podvodech při nakupování potravin. "Někdo musí spustit alarm." Hvězdný herecký ansámbl režíruje Steven Sonderbergh. Film měl světovou premiéru na letošním filmovém festivalu v Benátkách, a byl též uveden na mezinárodním filmových festivalech v Torontu a v San Sebastiánu. V amerických kinech se promítal ve vybraných městech, aby splnil podmínku pro případnou nominaci na Oscara.
Český název: Prací automat
Originální název: The Laundromat
Světová premiéra: 1.září 2019, Benátky, Itálie; 27.září 2019 (USA)
Česká premiéra: 18.října na Netflixu
Režie: Steven Soderbergh
Scénář: Jake Bernstein (kniha), Scott Z. Burns (scénář)
Kamera Janusz Kamiński
Hudba John Williams
Hrají: Meryl Streep (Ellen Martin/Elena/Meryl Streep), Gary Oldman (Jürgen Mossack), Antonio Banderas (Ramón Fonseca), James Cromwell (Joe Martin), Robert Patrick (Captain Paris), Melissa Rauch (Melanie), Juliet Donenfeld (Thalia), Brock Brenner (Kaylen), Larry Clark (Ellenin právník), David Schwimmer (Matthew Quirk), Jeffrey Wright (Malchus Irvin Boncamper), Sharon Stone (Hannah), Nonso Anozie (Charles), Miracle Washington (Astrid), Jessica Allain (Simone, Nikki Amuka-Bird (Miranda, Marsha Stephanie Blake (Vincelle Boncamper
Žánr: Drama/
Délka 1h 35 min (95 min)
Studio: Netflix
Box Office: 

Galerie Video Soundtrack DVD /BD Audio Netflix IMDb
Vdova Ellen Martin (Meryl Streep) vyšetřuje pojistný podvod a pronásledování ji dovede k dvojici právnických partnerů v Panamě (Gary Oldman a Antonio Banderas) využívajících světový finanční systém. Režíruje Steven Soderbergh.
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one