Inaugural Yale Young Native Actors Award in Memory of Misty Upham Ceremony- 1.května
Inaugural Yale Young Native Actors Award in Memory of Misty Upham Ceremony- 1.května

 

2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
Places, Please

Places, Please

Meryl Streep bude hrát ve filmovém dramatu "Places, Please", který bude režírovat Michael Cristofer.
"One thing I would say that part of what made it so pungent in the first season for me, as a viewer was that it was a very specific locale and the people were very specific. It was just how detailed each life was that sort of made it meaningful for me."
< PŘEDCHOZÍ
2019 Big Little Lies
DALŠÍ >​
1997 First Do No Harm
Bůh opustil nebesa. Píše se rok 1985, v Bílém domě vládne Reagan a smrt swinguje v rytmu AIDS. Ve společnosti vládne pokrytectví, strach z odlišnosti a zahanbení, výčitky za minulé prohřešky, drogy a především sex.

Muž miluje muže. Mají se ke své sexuální orientaci přiznat, nebo je lépe ji skrývat, jako je tomu v případě právníků Roye Cohna a jeho kolegy Joa Pitta? Roy to dělá z obavy o svou kariéru, Joe proto, že se za ni stydí. Je dokonce ženatý s Harper. Ta se poté, co jí manžel odhalí pravdu, dostává na absolutní dno a začne být závislá na valiu. Léky, coby jediný utěšující prostředek, se stanou nejlepším společníkem i Roye, který má AIDS (okolí ovšem tvrdí, že má rakovinu jater). Umírá i Prior Walter, který se nakazil, když byl nevěrný svému milenci Louisovi. Louis jej proto opouští a setkává se s Joem.

Šestidílná minisérie HBO Andělé v Americe je považována za výjimečnou televizní událost - komorní a zároveň epickou podívanou, jež reflektuje dobovou politiku a morálku na příběhu šesti postav, jejichž osudy se vzájemně prolínají v bouřlivém prostředí New Yorku konce 80. let. Na hranici mezi komedií a tragédií, lásky a zrady, života a smrti sledují diváci jejich cestu krajinou zoufalství i naděje, která byla tak určující pro Ameriku konce 20. století.
„Je v tom vše, co si dovedete představit: láska, smrt, opuštění, zodpovědnost, pokrytectví. Ale díky představivosti Tonyho Kushnera také spousta smíchu a fantazie,“ vysvětluje představitel jedné z postav Jeffrey Wright. Dramatické poselství příběhu, vynikající režie a účast slavných hereckých hvězd zaručily úspěch seriálu i při uvedení v Evropě, která je otevřena nejen otázkám politickým, společenským a náboženským, ale také problematice spjaté s homosexualitou a šířením nemoci AIDS.

Jedinečné na seriálu kromě jeho námětu a zpracování je i to, že někteří z herců ztělesňují (stejně jako tomu bylo na divadelní scéně) více postav. Zvláště obdivovatelé Emmy Thompson a Meryl Streep si těchto skvělých hereček užijí dosyta. Emma hraje postavy tři, Meryl čtyři: „Byla to opravdu velká legrace a bylo zábavné hrát více postav. Měla jsem původně hrát tři, ale nakonec mi Mike řekl, jestli nechci hrát čtyři. A já: ‘Jo, nemůže jich být pět?‘.“
Další postavy stejně brilantně ztvárnili Mary-Louise Parker, Jeffrey Wright, Justin Kirk, Ben Shenkman, Patrick Wilson, James Cromwell, Michael Gambon a Simon Callow.
(oficiální text distributora)
Český název: Andělé v Americe
Originální název: Angels In America
Režie: Mike Nichols
Scénář: Tony Kushner
Produkce: Celia D. Costas
Délka: 5h 52 min (352 minutes)
Datum vysílání: 7.prosince, 2003 (HBO)
Hrají: Al Pacino (Roy Cohn), Meryl Streep (Hannah Pitt, Ethel Rosenberg, Rabbi Isador Chemelwitz, Angel of Australia), Emma Thompson (The Angel, Emily, Homeless Woman), Mary-Louise Parker (Harper Pitt), Jeffrey Wright (Belize, Mr. Lies), Justin Kirk (Prior Walter), Patrick Wilson (Joe Pitt), Ben Shenkman (Louis Ironson), James Cromwell (Roy's Doctor), Michael Gambon (Prior's Ancestor), Simon Callow (Prior's Ancestor)

★ = vítězství   ☆ = nominace
2004
★   Emmy Award - Nejlepší herečka v Angels in America
★   Screen Actors Guild Award - Nejlepší herečka v Angels in America
★   Golden Globe - Nejlepší herečka v Angels in America
★   Satellite Award - 
Nejlepší herečka v Angels in America
< PŘEDCHOZÍ
2019 Big Little Lies
DALŠÍ >​
1997 First Do No Harm
Když Lori Reimuller zjistí, že její syn Robbie má epilepsii, zpočátku se spoléhá a důvěřuje vedení nemocnice i lékařům, kteří zastávají názor, že jeho jediné co se dá dělat s jeho chorobou je dostat ji pod kontrolu a naučit se s ní žít. Když už synův zdravotní stav doslova jde z kopce, Lori je zoufalá a bezmocná.
Brzy se však vzchopí a začne svůj vlastní výzkum zabývá se vší dostupnou literaturou týkající se léčení a možnosti vyléčení této choroby. Když se rozhodne vyzkoušet alternativní léčbu zvanou Ketogenic Diet, navrhovanou už dávnějším doktorem Johnsonem Hopkinsem, setká se s odporem a nepochopením syna doktorů, kteří jsou odhodlaní legálním způsobem zabránit Lori, aby odvedla syna z jejich nemocnice.

Tento film je obžalobou a obviněním těch lékařských názorů, které uznávají jen tu možnost léčby, kterou si oblíbili a kterou sami preferují...
(oficiální text distributora)
Český název: Především nikomu neublížím
Originální název: ...First Do No Harm
Světová premiéra: 16. února 1997
Natočeno: USA 1997
Režie: Jim Abrahams
Scénář: Ann Beckett Kamera: Pierre Letarte
Hudba: Hummie Mann
Hrají: Meryl Streep (Lori Reimuller), Fred Ward (Dave Reimuller), Seth Adkins (Robbie Reimuller), Allison Janney (Dr. Melanie Abbas), Margo Martindale (Marjean), Oni Faidah Lampley (Marsha Williams), Leo Burmester (Bob Purdue), Tom Butler (Jim Peterson), Mairon Bennett (Lynne Reimuller), Michael Yarmush (Mark Reimuller), Millicent Kelly (sama sebe), Diana Belshaw (obchodnice), Lorraine Brockway (babička Lili), Dick Callahan (Gene Falconetti), Hugo Dann (kněz)
Délka: 2h (120 minut)
Žánr: Drama

★ = vítězství   ☆ = nominace
1998
☆   Golden Globe - Nejlepší herečka v Mini-sérii či TV filmu ve First do no Harm
☆   Satellite Award - Nejlepší herečka v Mini-sérii či TV filmu ve First do no Harm
1997
☆   Emmy Award - Nejlepší herečka v Mini-sérii či TV filmu ve First do no Harm
Orámováním dnešního oběda mezi starými přáteli, televizní adaptace herních záblesků Wendy Wasserstein zpět do roku 1971, jejich senior rok na Mount Holyoke College, kde jsou mladé ženy upravený pro 'Milosrdného Living' a velkým očekáváním. Tato přeslice Ivy League vyzve hojnost živé introspekce od spolužáků, včetně Rita (Swoozie Kurtz), ctižádostivého spisovatele, kteří nikdy psát román; Leilah (Meryl Streep), předběžně věnován humanitární budoucnosti; a Holly (Alma Cuervo), jehož identita je troublesomely nepolapitelný. Tento úžasný soubor zachycuje podstatu sedmi různých postav, balení je v humoru, sarkasmu a ostře pozorný soucitu.
Režie: Merrily Mossman, Steven Robman
Scénář: Wendy Wasserstein
Produkce: Phylis Geller
Délka: 90 minut
Premiéra vysílání: 20.června, 1979 (PBS)
Hrají: Meryl Streep (Leilah), Jill Eikenberry (Kate Quin), Ann McDonough (Samantha Stewart), Alma Cuervo (Holly Kaplan), Ellen Parker (Muffet DiNicola), Swoosie Kurtz (Rita Altabel), Josephine Nichols (Mrs. Plumm), Cynthia Herman (Susie Friend), Anna Levine (Carter)
< PŘEDCHOZÍ
1997 First Do No Harm
DALŠÍ >
1978 Holocaust
Minisérie sleduje život židovské rodiny Weissových - otce Fritze a matky Berty (Fritz Weaver a Rosemary Harris), jejich syny Rudiho a Karla (Joseph Bottoms and James Woods), a Karlovu katolickou manželku Inge (Meryl Streep) za doby Hitlerovy vlády v Německu. Každý z rodinných příslušníků trpí hrozným osudem vyhlazení na základě antisemetického nacistického zákona, a na konci druhé světové války zůstane na živu pouze jeden syn. Současně sleduje i příběh Eric Dorfa (Michael Moriarty), mladého německého právníka s dobrým srdcem, který se změní v masového vraha členstvím v SS.
Režie: Marvin J. Chomsky
Scénář: Gerald Green
Produkce: Robert Berger
Délka: 475 minut
Premiéra vysílání: 16.dubna, 1978 (NBC Television)
Hrají: Fritz Weaver (Josef Weiss), Rosemary Harris (Berta Weiss), James Woods (Karl Weiss), Meryl Streep (Inga Weiss), Michael Moriarty (Erik Dorf), Joseph Bottoms (Rudi Weiss), Tovah Feldshuh (Helena), Sam Wanamaker (Moses Weiss), Ian Holm (Heinrich Himmler), David Warner (Reinhard Heydrich), Lee Montague (Uncle Sasha), Marius Goring (Heinrich Palitz), Blanche Bake (Anna Weiss), Deborah Norton (Marta Dorf), Robert Stephens (Kurt Dorf), Michael Beck (Hans Helms), Tom Bell (Adolf Eichmann)

★ = vítězství   ☆ = nominace
1978
★   Emmy Award - Nejlepší herečka v TV Mini-sérii či TV filmu v Holocaust (Television)
< PŘEDCHOZÍ
1978 Holocaust
DALŠÍ >
TELEVIZE
Pro Gerryho Millera (Michael Moriarty) a jeho ženu Sharon (Meryl Streep), je lední hokej jejich život. Když je Miller poslán do nižší ligy, existuje jen jeden způsob, jak se dostat zpátky. Musí bojovat. Jeho návrat je rychlý - a krvavý. Brzy je hrdinou davu, který platil, aby  mohli vidět toho jemuž říkají 'Pain Killer'. Pak dojde k tragédii a Miller se ocitne v boji o přežití ve velmi odlišné aréně. 'Nejsmrtelnější sezóna' nás vtáhne do velkých obchodních praktik na pozadí nejrychlejší a nejvíce fyzikální hry na světě.
Český název: Nejsmrtelnější sezóna
Originální název: The Deadliest Season
Režie: Robert Markowicz
Scénář: Tom King (story), Ernest Kinoy (screenplay)
Produkce: Robert Berger
Délka: 98 minut
Filmová místa: Hartford, Connecticut, USA
Premiérové vysílání: 16.března,1977 (CBS)
Hrají: Michael Moriarty (Garry Miller), Kevin Conway (George Graff ), Meryl Streep (Sharon Miller), Sully Boyar (Tom Feeney), Mason Adams (Bill Cavins), Walter McGinn (District Attorney Horace Meade), Jill Eikenberry (Carole Eskanazi)
< PŘEDCHOZÍ
1978 Holocaust
DALŠÍ >
TELEVIZE
Na oslavu Dne Země uvede v pátek 17. dubna televizní stanice Apple TV + premiéru animovaného filmu „Here We Are“ (Tady jsme doma). Hlasy tomuto animovanému filmu propůjčily Meryl Streep, Chris O'Dowd, Jacob Tremblay a Ruth Negga. Natočeno na motivy dětského bestselleru od Olivera Jefferse. 
více>>>
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one