Inaugural Yale Young Native Actors Award in Memory of Misty Upham Ceremony- 1.května
Inaugural Yale Young Native Actors Award in Memory of Misty Upham Ceremony- 1.května

 

2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
Places, Please

Places, Please

Meryl Streep bude hrát ve filmovém dramatu "Places, Please", který bude režírovat Michael Cristofer.
< PŘEDCHOZÍ
2019 Big Little Lies
DALŠÍ >​
1997 First Do No Harm
Bůh opustil nebesa. Píše se rok 1985, v Bílém domě vládne Reagan a smrt swinguje v rytmu AIDS. Ve společnosti vládne pokrytectví, strach z odlišnosti a zahanbení, výčitky za minulé prohřešky, drogy a především sex.

Muž miluje muže. Mají se ke své sexuální orientaci přiznat, nebo je lépe ji skrývat, jako je tomu v případě právníků Roye Cohna a jeho kolegy Joa Pitta? Roy to dělá z obavy o svou kariéru, Joe proto, že se za ni stydí. Je dokonce ženatý s Harper. Ta se poté, co jí manžel odhalí pravdu, dostává na absolutní dno a začne být závislá na valiu. Léky, coby jediný utěšující prostředek, se stanou nejlepším společníkem i Roye, který má AIDS (okolí ovšem tvrdí, že má rakovinu jater). Umírá i Prior Walter, který se nakazil, když byl nevěrný svému milenci Louisovi. Louis jej proto opouští a setkává se s Joem.

Šestidílná minisérie HBO Andělé v Americe je považována za výjimečnou televizní událost - komorní a zároveň epickou podívanou, jež reflektuje dobovou politiku a morálku na příběhu šesti postav, jejichž osudy se vzájemně prolínají v bouřlivém prostředí New Yorku konce 80. let. Na hranici mezi komedií a tragédií, lásky a zrady, života a smrti sledují diváci jejich cestu krajinou zoufalství i naděje, která byla tak určující pro Ameriku konce 20. století.
„Je v tom vše, co si dovedete představit: láska, smrt, opuštění, zodpovědnost, pokrytectví. Ale díky představivosti Tonyho Kushnera také spousta smíchu a fantazie,“ vysvětluje představitel jedné z postav Jeffrey Wright. Dramatické poselství příběhu, vynikající režie a účast slavných hereckých hvězd zaručily úspěch seriálu i při uvedení v Evropě, která je otevřena nejen otázkám politickým, společenským a náboženským, ale také problematice spjaté s homosexualitou a šířením nemoci AIDS.

Jedinečné na seriálu kromě jeho námětu a zpracování je i to, že někteří z herců ztělesňují (stejně jako tomu bylo na divadelní scéně) více postav. Zvláště obdivovatelé Emmy Thompson a Meryl Streep si těchto skvělých hereček užijí dosyta. Emma hraje postavy tři, Meryl čtyři: „Byla to opravdu velká legrace a bylo zábavné hrát více postav. Měla jsem původně hrát tři, ale nakonec mi Mike řekl, jestli nechci hrát čtyři. A já: ‘Jo, nemůže jich být pět?‘.“
Další postavy stejně brilantně ztvárnili Mary-Louise Parker, Jeffrey Wright, Justin Kirk, Ben Shenkman, Patrick Wilson, James Cromwell, Michael Gambon a Simon Callow.
(oficiální text distributora)
Český název: Andělé v Americe
Originální název: Angels In America
Režie: Mike Nichols
Scénář: Tony Kushner
Produkce: Celia D. Costas
Délka: 5h 52 min (352 minutes)
Datum vysílání: 7.prosince, 2003 (HBO)
Hrají: Al Pacino (Roy Cohn), Meryl Streep (Hannah Pitt, Ethel Rosenberg, Rabbi Isador Chemelwitz, Angel of Australia), Emma Thompson (The Angel, Emily, Homeless Woman), Mary-Louise Parker (Harper Pitt), Jeffrey Wright (Belize, Mr. Lies), Justin Kirk (Prior Walter), Patrick Wilson (Joe Pitt), Ben Shenkman (Louis Ironson), James Cromwell (Roy's Doctor), Michael Gambon (Prior's Ancestor), Simon Callow (Prior's Ancestor)

★ = vítězství   ☆ = nominace
2004
★   Emmy Award - Nejlepší herečka v Angels in America
★   Screen Actors Guild Award - Nejlepší herečka v Angels in America
★   Golden Globe - Nejlepší herečka v Angels in America
★   Satellite Award - 
Nejlepší herečka v Angels in America
< PŘEDCHOZÍ
2019 Big Little Lies
DALŠÍ >​
1997 First Do No Harm
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one