2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman
2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman

 

2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean

04.02.2009 Meryl, nebo Kate

TT288db5_MDF49133.JPG
Meryl Streepová, 59 let (neboli těsně před životním jubileem). Dva Oscary, patnáct nominací, poslední Oscar před více než čtvrtstoletím.
Na Zlatých glóbech byla letos pouze nominovaná, soutěží s dramatem J. P. Shanleye Pochyby, za které dostala i cenu od herecké akademie Screen Actors Guild Award (SAG). Málokdo si ovšem letos nevzpomene, že s bezmála šesti křížky na krku dokázala roztančit kina v letním hitu Mamma Mia!

Kate Winsletová 
Kate Winsletová, 34 let. Žádný Oscar, šest nominací, naposledy v roce 2006 (Jako malé děti). Na Zlatých glóbech ukořistila hned dvě sošky najednou: dostala je za Předčítače (ovšem v kategorii vedlejší ženská role) i za film svého manžela Sama Mendese Nouzový východ (ten ovšem v oscarovém boji vůbec neprorazil). Předčítač jí vynesl i zmíněnou hereckou cenu (SAG).

Kdybychom vycházeli ze statistik, má vítězství v kapse Streepová. Podíváme-li se totiž do historie, našlo by se deset ze čtrnácti ročníků, v níž hlavního ženského Oscara vyhrála právě vítězka SAG. Letos jsou však vítězky dvě a to, že producenti v případě Oscarů prohodili kategorie a Winsletovou tak postavili proti Streepové, zamotalo hlavu nejen bookmakerům či kritikům, ale i samotné akademii.

Z filmu Pochyby

Někteří odborníci dokonce říkají, že převedení WInsletové z jedné kolonky do druhé může snížit hereččiny šance na vítězství už jen proto, že řada akademiků změnu vůbec nezaznamená (a budou čekat, že Winsletovou ocení za vedlejší roli, ve které se nicméně na Oscarech vůbec nevyskytuje), nebo budou zkrátka natolik zmateni, že radši nebudou hlasovat vůbec, aby něco nezkazili. K tomu se přidává faktor věku a pocit, že držitelka rekordu v počtu nominací Meryl Streepová by už konečně zase jednou mohla zvítězit (a kdy k tomu bude příhodnější čas, než teď, před jejím jubileem).

Z filmu Reader (Předčítač) - Kate WinsletováZ filmu Pochyby

Ať tak či onak, akademiky čekají bezesné noci. A filmové fanoušky po dlouhé době napínavý oscarový večer.
11.09.2017 19:43:20
kabby15
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one