2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman
2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman

 

2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean

09.09.2009 OBRAZEM: Když Julie vaří podle Julie, je z toho filmový příběh o vášni

julie_and_julia-jonathan-wenk.jpg
S prvním říjnem přijde do českých kin film Julie a Julia. Ten vypráví o mladé sekretářce, která se rozhodne během jednoho roku uvařit všechna jídla ze slavné kuchařky napsané ikonou amerického televizního vaření. Když se k tomu přidají jména Meryl Streepové a Amy Adamsové, recept na slibný snímek podle skutečného příběhu je na světě.
Nový film režisérky Nory Ephronové, která má na svém kontě třeba Samotáře v Seattlu nebo Lásku přes internet, kombinuje dvě knihy - Julie & Julia od Julie Powellové a My Life in France od Julie Childové. - Čtěte V první kuchařské show vařila žena, dnes v nich muži žehlí tortilly.
Childová se díky vaření proslavila po celé Americe. Více než kdokoliv jiný se už v šedesátých letech snažila odradit Američany od konzumace konzervovaného a mraženého jídla a polotovarů a prosazovala přípravu čerstvých a chutných jídel.
Z filmu Julie a Julia
Neúspěšná spisovatelka Powellová zase rok po teroristickém útoku na World Trade Center pracovala v organizaci, která se zabývala rekonstrukcí Světového obchodního centra. A v zoufalé touze po změně se rozhodla uvařit všech 524 jídel ze slavné kuchařky autorky Childové . Stihnout to chtěla za jeden kalendářní rok a své úsilí zdokumentovala na blogu. Oporu přitom měla v manželu Erikovi - a určitě nejen proto, že měl privilegium její výtvory také zkonzumovat.
Julia Powellová, autorka knižní předlohy k filmu Julie a Julia Julia Childová, ikona amerického televizního vaření
"Obě dámy objevily vášeň - v obou případech vášeň k jídlu - která jim pomohla přečkat špatnou nebo nejistou dobu. Film je také o manželství, o tom, jak křehká věc vyžadující správnou rovnováhu to je," míní producent Laurence Mark. Jídlo a osm dalších důvodů Režisérka s ním souhlasí. "Jsem posedlá jídlem, ale existovalo přinejmenším osm dalších důvodů, proč jsem do toho musela jít, jako například dělat to, na čem vám záleží, a nalézt tak štěstí," vysvětluje, proč na režii filmu kývla.
Z filmu Julie a Julia
"Když jsem začínala, nikdy mě nenapadlo, že bych mohla vydat knihu nebo že se podle ní bude točit film, že bude scénář psát a film režírovat Nora Ephronová, a už vůbec ne, že v něm budou hrát Meryl Streepová a Amy Adamsová," říká k tomu Powellová.
Z filmu Julie a Julia
Přitom pracovní "námluvy" se Streepovou skončily vlastně dříve, než mohly začít. Během náhodného setkání se slavná herečka mimoděk režisérky zeptala, na čem pracuje. Když zmínila jméno Julie Childové, bylo prý o obsazení jasno.
Z filmu Julie a Julia
Poté, co jí byl poslán scénář, si ho oscarová herečka přečetla a podle vlastních slov režisérce okamžitě volala. "Podle mého názoru to bylo ohromné," vzpomíná Streepová. "Rozplakalo mě to." Když skončilo natáčení, takřka všichni, kteří se na filmu Julie a Julia podíleli, se nejen stali nadšenými příznivci vaření, ale také si uvědomili, jak je důležité najít v životě něco, co nás uspokojuje.
Z filmu Julie a Julia
"Obě ženy se potýkaly s překážkami, obě se rozhodly dokázat něco, co bylo velice náročné, a oběma se to podařilo," myslí si Ephronová o filmu, který má v českých kinech premiéru 1. října.
11.09.2017 19:31:00
kabby15
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one