2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman
2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman

 

2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean

21.06.2009 Herečka Meryl Streepová oslaví v pondělí šedesátiny

Meryl Sreepová s Piercem Brosnanem v muzikálu Mamma Mia!
Meryl Sreepová s Piercem Brosnanem v muzikálu Mamma Mia!
Americkou hvězdu mohli čeští diváci naposledy vidět ve filmovém muzikálu Mamma Mia!
Herečka Meryl Streepová oslaví v pondělí 22. června šedesáté narozeniny. Proslavila se mimo jiné filmy Kramerová vs. Kramer, Sophiina volba, Vzpomínky na Afriku, Madisonské mosty, Hodiny a je dvojnásobnou držitelkou Oscara. Naposledy ji čeští diváci mohli vidět v muzikálu Mamma Mia! nebo v komedii z módní branže Ďábel nosí Pradu.

Filmová a divadelní herečka Mary Louise "Meryl" Streepová se narodila v americkém státě New Jersey. Streepová má dva mladší bratry - Dana a Harryho. Vystudovala umění na Vassar College a magisterský titul získala na univerzitě Yale. Je členkou newyorského prestižního spolku Public Theatre.

Ve filmu debutovala roku 1977, kdy si zahrála ve snímku Julie. O rok později si zahrála ve filmu Lovec jelenů, za který získala první nominaci na Oscara. Držitelkou této prestižní ceny je však od roku 1979, a to za film Kramerová vs. Kramer, kde si zahrála po boku Dustina Hoffmana. Druhou sošku zlatého Oscara získala za titulní roli ve filmu Sophiina volba z roku 1982.
Upoutávka na muzikál podle písniček skupiny ABBA
 
Mamma Mia

Roku 1978 si Streepová odnesla svoji první cenu Emmy za roli v minisérii Holocaust. Diváci si ji mohou pamatovat například z filmů Manhattan, Francouzova milenka, Klid noci, Silkwoodová, Vzpomínky na Afriku, Nepoddajný plevel, Hořkost, Pohlednice z Hollywoodu, Chraň si svůj život, Smrt jí sluší, Madisonské mosty, Divoká řeka, Předtím a potom, Hudba mého srdce, Hodiny, Adaptace, Bratři jak se patří či Pochyby.

Z filmového festivalu v Cannes si odnesla cenu za nejlepší ženský herecký výkon ve snímku Výkřik ve tmě, kde ztvárnila roli australské matky Lindy Chamberlainové, kterou obvinili ze zabití vlastního dítěte.

V poslední době na sebe výrazně upozornila rolí ve filmu Ďábel nosí Pradu s Anne Hathawayovou, za který získala Zlatý glóbus. V roce 2008 měl premiéru snímek Mamma Mia! natočený podle stejnojmenného muzikálu na motivy skupiny ABBA, který byl několik týdnů jedním z nejnavštěvovanějších filmů v kinech po celém světě.

Celkem má na kontě dva Oscary za snímky Kramerová vs. Kramer a Sophiina volba, dvě ceny Emmy za Holocaust a Andělé v Americe, šest Zlatých globů za snímky Francouzova milenka, Sophiina volba, Kramerová vs. Kramer, Adaptace, Andělé v Americe, Ďábel nosí Pradu, cenu Bafta za film Francouzova milenka a v roce 2003 získala Čestného Césara za celoživotní dílo.
11.09.2017 19:34:53
kabby15
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one