2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman
2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman

 

2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean

25.09.2009 Římský filmový festival láká řadu hvězd, porotu povede Miloš Forman

TOP2c3afd__G1A4898.jpg
Hollywoodské hvězdy světového formátu jako George Clooney, Colin Farrell, Richard Gere, Anthony Hopkins, Meryl Streep či Paz Vega plus Miloš Forman jako předseda poroty ozdobí svou účastí čtvrtý ročník mezinárodního filmového festivalu v Římě.
Ten se bude konat ve dnech od 15. do 23. října. Už před časem bylo avizováno, že předsedou hlavní poroty se letos stane americký režisér českého původu Miloš Forman. "Miloš Forman bude předsedat týmu dalších šesti osobností světa filmu a umění, mezi nimiž budou Itálii zastupovat režisér Gabriele Muccino a architektka Gae Aulentiová," oznámili v dubnu organizátoři římského festivalu.

"Jsme velice potěšeni, že do města na řece Tiber zavítají takové slavné osobnosti," prohlásil umělecký ředitel festivalu Gian Luigi Rondi. "Chybět samozřejmě nebudou ani italští filmoví umělci," dodal Rondi, který je renomovaným kritikem a také členem poroty italské verze Oscarů - cen David di Donatello.

Mezi italskými celebritami stříbrného plátna, které se na festivalu objeví, budou Monica Bellucci, Andrea Bocelli, Valeria Solarin, Sergio Castellitto či Michele Placido.
 
 Ocenění za celoživotní dílo převezme na festivalu  devětapadesátiletá herečka Meryl Streep.  Americká filmová hvězda bude hlavní  ozdobou  slavnostního galavečera a samostatně představí  svůj nejnovější film Julie a Julia, který míří do  české distribuce 1. října.  Na římském festivalu  bude tragikomický příběh režisérky Nory Ephron uveden v italské premiéře. Meryl Streep obdrží během  zakončení cenu za celoživotní přínos světové kinematografii.
 
 Herečka Amy Adams ztvárnila ve filmu sekretářku  Julii Powell, která se rozhodne během jediného  roku uvařit všechny recepty  podle kulinářské  knihy Julie Child. Tu v dějové linii z roku 1961  ztvárnila Meryl Streep. Ta s Amy Adams již v  minulosti  spolupracovala na dramatu Pochyby,  které oběma zajistilo nominace na Zlatý globus i Oscara. Ve filmu se dále objevili herci Chris  Messina, Jane Lynch, Vanessa Ferlito, Stanley Tucci či Mary Lynn Rajskub.
11.09.2017 19:28:22
kabby15
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one