2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman
2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman

 

2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean

08.02.2011 Herečka Streepová se ukázala v roli Margaret Thatcherové

merylasmaggie.jpg
Filmoví fanoušci už mají možnost seznámit se s podobou Margaret Thatcherové v podání Meryl Streepové v připravovaném filmu The Iron Lady (Železná lady).
Snímek podle scénáře Abi Morganové se již začal natáčet. Režisérkou je Phyllida Lloydová, která režírovala s nyní jedenašedesátiletou Streepovou úspěšný muzikál Mamma Mia! z roku 2008.

Streepová označila roli Margaret Thatcherové za vzrušující výzvu, která v ní ale také vyvolává obavy. "Snažím se přistupovat k této roli s takovým úsilím, horlivostí a pozorností k detailům, jako to dělala skutečná lady Thatcherová. Mohu jen doufat, že moje životní síla se začne přibližovat její energii," řekla dvojnásobná držitelka Oscara.

Ve filmu diváci uvidí také Jima Broadbenta jako Denise Thatchera, Richarda E. Granta či Anthonyho Heada. Životopisný film bude pojednávat o příběhu ženy, která prorazila bariéry pohlaví a tříd a prosadila se ve světě ovládaném muži.

Streepová v rámci příprav na svou roli ve filmu například navštívila britský parlament a v galerii pro návštěvníky sledovala odpovědi britského premiéra Davida Camerona na otázky zákonodárců.

Margaret Thatcherová byla mimořádně silná osobnost, která šla s nebývalou odvahou, razancí a neústupností za svými vizemi. Její éra (1979 až 1990) byla obdobím velkých sociálních a ekonomických změn v Británii. Jako jediná žena v úřadu britského premiéra dokázala zlomit moc odborů, které místy až tyranizovaly Británii neustálými stávkami, a z milionů Britů učinila majitele akcií a domů. Británii vrátila mezinárodní prestiž velmoci.
16.09.2017 15:24:31
kabby15
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one