2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman
2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman

 

2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean

16.02.2012 Zlatý medvěd a ovace pro Meryl Streep

38840-zlaty-medved-a-ovace-pro-meryl-streep-1-653x367.jpg
Americká herečka Meryl Streepová dnes na berlínském filmovém festivalu převzala Zlatého medvěda za celoživotní dílo.
Ještě před slavnostním ceremoniálem dostala od novinářů několik valentýnských dárků. Po uvedení filmu Železná lady, v němž ztvárnila bývalou britskou premiérku Margaret Thatcherovou, vyzdvihla levicově smýšlející herečka některé pozitivní stránky konzervativní političky, kterou označila za feministku.

Streepovou při uvádění filmu na tiskové konferenci v jednu chvíli překvapil místní novinář, jenž se vydrápal na pódium, předal americké hvězdě kytici a políbil ji. "Jak krásné," reagovala dojatá Streepová. "Můj manžel mi kytice neposlal, tak díky bohu za Dietera," řekla žurnalistovi.

Další reportér pak Streepové daroval matrjošku. Každá z jejích vrstev představovala jednu ze slavných filmových rolí oscarové herečky, která se zaskvěla ve filmech jako Kramerová vs. Kramer, Sophiina volba nebo Ďábel nosí Pradu. Dvaašedesátiletá Streepová mimo jiné hovořila o osobnosti Thatcherové, o níž se prý díky natáčení posledního filmu dověděla mnoho překvapivého.

"Myslela jsem, že se přátelila s (americkým prezidentem Ronaldem) Reaganem - omyl," přiznala. Thatcherová prý Spojené státy například už dávno varovala před hrozbou globálního oteplování. Novinkou pro Američanku prý bylo i to, že britská ministerská předsedkyně nebyla proti potratům a nerozbourala britský zdravotnický systém.

První britská premiérka byla podle Streepové nepochybně nepřiznanou feministkou, která pomohla připravit cestu pro zrovnoprávnění pohlaví. "Otevřela ženám dveře," řekla herečka, která je za roli Thatcherové nominována na Oscara. Ve své sbírce zatím má dvě pozlacené sošky.
 
16.09.2017 20:19:16
kabby15
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one