2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman
2020 The Prom-Behind The Scenes, Meryl Streep&Nicole Kidman

 

2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean
2021 "Don't Look Up"-Janie Orlean

25.02.2014 Meryl Streep si střihne roli slavné feministky!

400.jpg
Režisérka Sarah Gavron nabídla jednomu z největších hereckých talentů současnosti – Meryl Streep – roli jedné z nejslavnějších sufražetek přelomu devatenáctého a dvacátého století.
Hollywoodská hvězda už šestnáctkrát nominovaná na Oscara by měla hrát politickou aktivistku Emmeline Pankhurst, která se svou organizací jednou vymlátila výkladní skříně v celém centru Londýna.

Pankhurst pocházela ze zámožné rodiny, s níž se ale v mládí rozešla. Vzala si o mnoho let staršího právníka, jehož podporovala v liberálních politických názorech. Po manželově smrti začala vést aktivní politický život. Požadovala volební právo pro ženy a stala se tak nejslavnější sufražetkou britských dějin. V březnu 1912 ve vedení Sociální a politická unie žen (WSPU) vymlátila se svými stoupenkyněmi výkladní skříně v centru Londýna. Během první světové války přestala Emmeline bojovat proti britské vládě, připojila se na její stranu a deset let po válce dokonce kandidovala za konzervativce. Vstup do parlamentu ale překazilo podlomené zdraví a náhlá smrt.

V Británii měly ženy starší třiceti let volební právo od roku 1918, od roku 1928 byly konečně plně postaveny na roveň mužů a získaly jako oni volební právo už při dosažení plnoletosti. V červnu téhož roku Pankhurst umírá. V českých zemích – náležejících tehdy pod Československo – získaly ženy plné volební právo v roce 1920.

Meryl roli přijala s nadšením. Možná v ní vidí dalšího Oscara, toho posledního získala za roli Margaret Thatcher ve filmu Železná lady.

Ve snímku Sufražetka si zahraje po boku Carey Mulligan a Heleny Bonham Carter v režii Sarah Gavron. Scénář napsala Abi Morgan, autorka Železné lady.
06.11.2017 12:34:33
kabby15
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one