2020 Kageno Benefit - 23.září
2020 Kageno Benefit - 23.září
"The Prom" - 11.prosince v TV Netflix
"The Prom" - 11.prosince v TV Netflix
2020 "Let Them All Talk/Nechte je všechny mluvit", pro HBO MAX
2020 "Let Them All Talk/Nechte je všechny mluvit", pro HBO MAX

28.10.2014 Meryl Streep si koleduje o průšvih: Čeká ji falešný zpěv a drsná kritika

miranda.jpg
Amatérská operní pěvkyně Florence Foster Jenkins byla skutečným hudebním zjevem první poloviny dvacátého století. Zjevem v tom ne zrovna pozitivním smyslu.
Ačkoli kritika bez skrupulí psala o tom, že zpívá falešně, neudrží tón, nerozumí rytmice a nechápe základní zákony hudby, ona se považovala za jednu z nejlepších sopranistek své doby. Lidé se jí smáli, ona v tom viděla závist své dokonalosti. Tuhle sebestřednou subretu teď chtějí světu ukázat hollywoodští filmaři. A když hodlají někoho představit co nejvěrohodněji, nemůžou si vybrat jinak, než zvolit Meryl Streep.

Americká hvězda oceněná třemi Oscary – z osmnácti nominací – se v minulosti dokonale proměnila v britskou premiérku Margaret Thatcher, šéfredaktorku magazínu Vogue Annu Wintour či kuchařku Julii Child. Teď bude hrát amatérskou sopranistku Florence Foster Jenkins, od níž existuje několik audionahrávek a fotografií. Pohyby a gesta tak musí hvězda Meryl odhadnout.

Životního partnera Jenkins, herce a manažera St. Claira Bayfielda bude hrát Hugh Grant. Scénář napsal Nicholas Martin.

Florence Foster Jenkins se narodila v roce 1868 v Pensylvánii do zámožné rodiny. Otec však věděl, že jeho dcerka nemá hudební talent a odmítl jí platit studia operního zpěvu. Mladá dívka proto odchází z domu s lékařem Frankem Jenkinsem a usazuje se ve Philadelphii. Po otcově smrti dědí velký majetek a konečně si může začít platit výuku operního zpěvu. Nedbá nic na to, že nemá talent. Zpívá a touží po veřejném vystupování. Publikum svým projevem ale neskutečně baví. Je jí jedno, že se jí smějí, ona se považuje za geniální pěvkyni. Po matčině smrti získává další peníze a rozjíždí kariéru v New Yorku. Zpívá recitály a pro menší publikum, kritika se jí vysmívá a přirovnává její zpěv k ševelení jarního ptactva.

Z několika dochovaných nahrávek je jasné, že Jenkinsová neměla vůbec cit pro rytmus, polohu tónu a nedokázala tón ani udržet. Doprovod často musel lavírovat, aby její nesmyslný rytmus vyvažoval. „Lidé můžou říkat, že neumím zpívat. Nikdo ale nemůže říct, že jsem nezpívala,“ prohlásila Jenkins za svého života. Zpívala téměř do své smrti a v New Yorku měla své věrné publikum. To možná bavila více komičnost jejího projevu a přednesu než krása zpěvu. Jenkins si sama navrhovala extravagantní kostýmy a před diváky svým způsobem šaškovala. Údajně i její doprovod hrající na piáno jí za zády dělal grimasy, když ujela rytmicky a zpívala falešněji než obvykle. V pětasedmdesáti letech havarovala v taxíku, řidiče chtěla původně žalovat. Pak ale zjistila, že zpívá vyšší F než předtím. Tak mu místo toho poslala krabici luxusních doutníků. O rok později se jí splnil sen. Mohla vystupovat v Carnegie Hall v New Yorku. Zpívala tam 25. října 1944, přesně o měsíc a den později zemřela v hotelovém pokoji na Manhattanu.
06.11.2017 10:50:31
kabby15
IMDb - Meryl Streep
IMDb - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon UK - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
Amazon US - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
eBay - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Čsfd - Meryl Streep
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one