Meryl Streep bude 1.prosince hostem Stephena Colberta na filmovém festivalu Montclair

Meryl Streep-Stephen Colbert

Meryl Streep bude 1.prosince hostem Stephena Colberta na filmovém festivalu Montclair. 

Montclair Film, přední filmová nezisková organizace z New Jersey, dnes oznámila, že Stephen Colbert, hostitel TV show nazvané The Late Show With Stephen Colbert TV stanice CBS, pořádá večer s trojnásobnou vítězkou Oscara Meryl Streep na scéně v New Jersey Performing Arts Center (NJPAC) v centru Newarku, NJ, v sobotu 1. prosince 2018 ve 20:00. 

Meryl Streep, 69 let, měla být v květnu původně uvedena do Síně slávy v New Jersey, ale na poslední chvíli jí v tom zabránilo natáčení seriálu „Sedmilhářky“ (Big Little Lies) pro HBO. Oslavovaná herečka, která se narodila v Summitu, vyrůstala v Bernardsville a Basking Ridge a navštěvovala Bernards High School, kde se stala jak *Homecoming Queen tak i roztleskávačkou Mountaineers. 

Zatím poslední sošku Oscara získala Meryl za roli Margaret Thatcher ve filmu z roku 2011, ‚Železná dáma‘ (The Iron Lady). Ve druhé sérii „Sedmilhářek“ (Big Little Lies) Meryl ztvární coby Mary Louise Wright tchyni Celesty Wright, kterou hraje Nicole Kidman. Série by měla být uvedena během roku 2019. 

Colbertova manželka, Evelyn McGee-Colbert, je předsedkyní představenstva filmového festivalu Montclair. Letošní ročník festivalu se uskuteční od 3. května do 12. května. Výtěžek bude věnován programům festivalu a neziskové filmové vzdělávání a komunitním programům společnosti Montclair Film. 

‚Meryl Streep je jednou z největších filmových umělkyň naší doby a její účinkování se Stephenem Colbertem je mimořádným darem,‘ uvedl Tom Hall, výkonný ředitel společnosti Montclair Film. 

‚Meryl Streep je nádherná dramatická herečka, ale bude také skvělým komediálním partnerem pro Stephena Colberta,‘ řekl John Schreiber, prezident a generální ředitel NJPAC. „Vím, že oba budou mít v Prudential Hall spoustu spontánní zábavy a tu bude mít i 2 800 jejich největších fanoušků.“

Pro více informací navštivte jejich oficiální stránku: An Evening with Stephen Colbert and Meryl Streep 

*Důležitou událostí školního roku je tzv. homecoming, což je velká slavnost (koná se většinou na podzim, v září či začátkem října), při které škola vítá zpět své bývalé studenty. Na pořadu jsou sportovní akce (hlavně americký fotbal či basketbal), kulturní akce, průvod, ples apod. I při této příležitosti se volí královna, tzv. homecoming queen. Nominovány jsou studentky posledních ročníků školy a studenti je potom volí. Slavnostní korunovace potom probíhá buď na fotbalovém zápase či na plese (homecoming dance). Titul a korunku nové královně zpravidla předává homecoming queen z předchozího roku.